NATURA SIBERICA
Wszystko o marce Natura Siberica

Marka Natura Siberica została stworzona w 2007 roku. Jest to pierwsza firma kosmetyków naturalnych w Rosji, której kosmetyki organiczne wykonywane są z dzikich ziół i roślin z Syberii. Czystość formuł jest gwarantowana przez europejskie certyfikaty ECOCERT i ICEA. Ponadto w chwili obecnej Natura Siberica jest jedyną rosyjską firmą zatwierdzoną przez COSMOS standard AISBL.

Przy tworzeniu linii kosmetyków naturalnych, specjaliści Natura Siberica postanowili odwołać się do zasobów naturalnych Syberii oraz Dalekiego Wschodu, gdzie rezerwaty przyrody z ich unikalną florą pozostały dziewicze. Unikalny charakter Syberii został tworzony pod wpływem złożonych warunkach klimatycznych: gwałtowne zmiany temperatury, surowa zima (temperatura może spaść nawet do-57°C), gorące lato (do 35°C), silne wiatry. Dziko rosnące rośliny, które przyzwyczaiły się do tych warunków. Aby stale walczyć o swoje życie w tak surowym klimacie, posiadają potężny potencjał życia. Dla przykładu Cladonia Śnieżna pozostaje zielona pod śniegiem, nawet gdy temperatura spadnie poniżej -50°C, a Dziki Rokitnik ma najwyższe stężenie witamin i polifenoli na półkuli północnej (zawiera 15 razy więcej witaminy C niż pomarańcze)!

Kosmetyki Natura Siberica ujawniają potencjał wspomnianych roślin syberyjskich. W swoich produktach, marka używa roślin zebranych w naturalnych warunkach ich wzrostu. Ta metoda zbierania ziół nazywa jest „Dzikim Zbiorem” (Wild Harvesting). Taka sama metoda zbierania ziół, korzeni i owoców była używana przez naszych przodków od tysięcy lat. Unikalnym charakterem ziół, które rosną w naturalnych warunkach (bez zewnętrznej stymulacji, a więc nie zawierają żadnych szkodliwych substancji ) jest to, że takie rośliny zostały poddane naturalnej selekcji - tylko najbardziej wytrzymałe, silne rośliny , bogate w substancje odżywcze i składniki aktywne, są w stanie przetrwać.

Natura Siberica - to naturalne, roślinne, organiczne kosmetyki certyfikowane przez ECOCERT i ICEA oraz zatwierdzone przez COSMOS standard AISBL.

Czym więc są kosmetyki naturalne i dlaczego są one tak dla nas ważne?

Kosmetyki naturalne są otrzymywane ze składników pochodzenia naturalnego i nie zawierają żadnych zanieczyszczeń mogących zagrażać zdrowiu ludzkiemu oraz składników pochodzenia zwierzęcego . Nie są testowane na zwierzętach. Bazują na składnikach roślinnych takich jak olejki eteryczne, czyste witaminy, ekstrakty ziołowe oraz oleje, których skuteczność była udowadniana przez wieki.

Umiejętnie dobrane kombinacje ziół wywołują nie tylko efekt kosmetyczny, ale również pomagają leczyć choroby skóry czy problemy z włosami. Produkty naturalne - olejki, korzenie, owoce itd. dostarczają skórze również wiele istotnych składników odżywiających. Oleje niektórych roślin mogą przynieść fantastyczne rezultaty. Badania naukowe potwierdzają, że naturalne substancje są lepiej tolerowane przez skórę niż substancje syntetyczno-chemiczne.

Dzięki stosowaniu kosmetyków naturalnych:

 • nadajemy skórze jędrność, elastyczność, świeży wygląd
 • opóźniamy proces starzenia skóry.
 • skóra dzięki kosmetykom naturalnym samoistnie reguluje poziom produkcji tłuszczu, wyrównuje jego braki lub nadmiar i pobudza do samoregeneracji,

Pamiętajmy, że różnica pomiędzy preparatami naturalnymi a chemicznymi jest zasadnicza. Polega na tym, iż preparaty naturalne pobudzają i wspomagają skórę w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych natomiast chemiczno-syntetyczne pracują za skórę zakłócając jej naturalny rytm i wyłączając ją z procesów odnowy oraz często zawierają składniki rakotwórcze.

Zalety kosmetyków Natura Siberica:

 • Wysoka aktywność dzikich roślin z Syberii i Dalekiego Wschodu
 • Nowoczesne preparaty o najwyższej zawartości składników roślinnych nie spotykanych w innych częściach świata i w inny produktów!

NATURA SIBERICA 

Podkategorie

 • MYDŁA

  Natura Siberica to pierwsza rosyjska organiczna kosmetyka, stworzona na bazie dziko rosnących roślin Syberii. Oprócz ekstraktów syberyjskich roślin, w recepturach Natura Siberica stosuje się organiczne  ekstrakty i komponenty, certyfikowane przez największe w Europie centrum ECOCERT, Francja (www.ecocert.fr).

  Natura Siberica to nie tylko naturalna kosmetyka i nie po prostu kosmetyki z dodatkiem  ekstraktów roślinnych.  Natura Siberica to bioaktywna  kosmetyka wysokiej jakości, pomagająca skórze odnawiać swoje naturalne piękno:

  • 95% roślinnych składników

  • certyfikowane ekstrakty i oleje

  •  bez parabenów, silikonów i składników pochodzących z przerobu ropy naftowej.

  • bez sztucznych barwników i  aromatyzerów.